12 Kasım 2015

CİHAN DEMİRCİ, ÇOCUKLAR İÇİN YAZDIĞI 4 MİZAH KİTABINI 34. İSTANBUL KİTAP FUARINDA İMZALADI...

Damdaki Mizahçınız Cihan Demirci, 11 Aralık 2015 Çarşamba günü, Beylikdüzünde bu yıl 34. kez gerçekleşen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda, Kırmızı Kedi Yayınevi'nin standında Kırmızı Kedi Çocuk'tan yayınlanmış 4 çocuk kitabını imzaladı. Bunların en yenisi, geçtiğimiz ay yayınlanan 44. kitabı "Gülmesini Bilen Çocuk"tu. Çocuklar için yazılmış olsa da, büyüklerin de keyif alarak okuyabileceği özgün fıkralardan oluşan, henüz tanıtımı bile yapılmamış kitabının gördüğü ilgi 37 yıllık yazar-çizeri mutlu etti. 4 saat boyunca kitaplarını imzalayan Cihan Demirci, sol köşedeki fotoğrafta kitap imzalatırken gördüğünüz Poyraz arkadaşımızı da imza gününün "en sevimli çocuğu" ilan etti!.. İmza gününe gelerek çocuklarına kitap alan ve onlar için kitap imzalatan velilerin sayısı da çocuklar kadar vardı doğrusu, bu da güzel bir gelişmeydi. 



Cihan Demirci, bilinçli gelen çocuk okurlarına imza anında... 


Cihan Demirci, imza günü sonrasında tüm gününü geçirdiği İstanbul Kitap Fuarında, kendisi üzerinde ciddi emeği olan ustası, editörü Tarık Dursun K. anısına düzenlenen bir anma söyleşisine katıldı. (Onun haberini de bu blogta okuyabilirsiniz.) Sahi bu arada şu bilgiyi de buradan verelim. Cihan Demirci'nin "Çocuklar İçin Fıkralar Dizisi"nden çıkan ilk kitabı "Gülmesini Bilen Çocuk"un ardından fıkra dizisinin 2. kitabı ve toplamda 45. kitabı olan; "Gülünce Güzel Dünya" da Aralık ayı başında Kırmızı Kedi Yayınevinden yayınlanmış olacak. Böylece 1985'te ilk kitabını yayınlayan Cihan Demirci, 30 yıllık bir serüvende 45. kitabına ulaşacak. 

CİHAN DEMİRCİ'NİN 34. İSTANBUL KİTAP FUARINDAKİ İMZA GÜNÜNDEN FOTOĞRAFLAR... 


Üstteki fotoğrafta yıllardır Leman standına emek veren arkadaşımız Emin Yaraş ile, Facebook arkadaşımız Selim Doğruyol da (hemen üstte) çocuklarına kitap imzalatan büyükler arasındaki yerlerini aldılar...  


Hiç yorum yok: