09 Ocak 2015

KARİKATÜRCÜLERİ, MİZAHÇILARI ÖLDÜREREK MİZAHI DA, KARİKATÜRÜ DE YOK EDEMEZSİNİZ, TAM TERSİNE BU MİZAHI VE KARİKATÜRÜ DAHA DA GÜÇLÜ HALE GETİRİR!.. (Cihan Demirci)MİZAHIN BÜYÜK USTASI "CHARLİE" CHAPLİN DE, KORKUNÇ KATLİAM SONRASI DİLE GELDİ!.. 


PARİS'TE, "CHARLİE HEBDO" MİZAH DERGİSİNDE YAŞANAN 12 KİŞİNİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ KORKUNÇ KATLİAM SONRASINDA, 37 YILDIR MİZAHLA HEM YAZAR, HEM DE ÇİZER OLARAK UĞRAŞAN DAMDAKİ MİZAHÇI CİHAN DEMİRCİ, SALDIRI SONRASINDA MİZAHHABER ADLI İNTERNET BLOĞUNDA PEK ÇOK YAZI, HABER VE ÇİZGİ PAYLAŞTI... BU YAZILARDAN BİRİNİ SİZLERLE AŞAĞIDA PAYLAŞIYORUZ... 

7 OCAK 2015... MİZAHIN, KARİKATÜRÜN, DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN VE İNSANLIK TARİHİNİN EN "KARA" GÜNLERİNDEN BİRİ OLARAK TARİHE GEÇTİ... FRANSA'DA MİZAH DERGİSİ "CHARLİE HEBDO" AĞIR BİR SALDIRIYA UĞRADI VE KARİKATÜRCÜLER KATLEDİLDİ... MİZAHIN, ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYAN "KARA MİZAH"IN BİR "AH" İŞİ OLDUĞUNU ZATEN BİLİYORDUK AMA BU "AH" ŞİMDİ DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ MÜCADELESİNDE YENİDEN İŞARETLENDİ EN AĞIR ŞEKİLDE!.. 8 YILDIR İNTERNETTE MİZAH DÜNYASININ GÖZÜ-KULAĞI-SESİ OLAN BLOĞUMUZ MİZAHHABER, 7 OCAK KATLİAMI SONRASINDA BAŞLIĞINI ELDEN GEÇİRDİ VE BU "AH"I ORTAYA ÇIKARDI... YİTİRDİĞİMİZ FRANSIZ MESLEKTAŞLARIMIZIN ACISINI ÇİZGİNİN YÜREĞİNDE HİSSEDİYOR VE SEVGİYLE ANIYORUZ... AMA "MİZAH" VE ONUN ÇİZGİLİ YÜREĞİ "KARİKATÜR" BU TÜR SALDIRILARLA YOK EDİLECEK BİR ANLATIM ARACI DEĞİLDİR. BASILI TARİHİYLE 200 YILI BULAN MİZAH YAYINCILIĞI TÜM ENGELLEMELERE İNAT YOLCULUĞUNA DEVAM EDECEKTİR... MİZAH VE KARİKATÜR DEVAM EDECEKTİR... (HUMOUR &; CARICATURE... A SUIVRE...)

CİHAN DEMİRCİ-MİZAHHABER

Hiç yorum yok: