07 Şubat 2011

SEYAHAT HALİNDE GÜLDÜREN MİZAH DERGİSİ: "KAMBÜS" ÇIKTI!

DAMDAKİ MİZAHÇINIZ Cihan Demirci'nin de yazı ve çizgileriyle yer aldığı Kambüs Mizah Dergisini Pamukkale Turizm çıkarıyor. "Seyahat Halinde Güldüren" dergi sloganıyla, Pamukkale otobüslerinde yolculara dağıtmak için yayınlanan derginin ilk sayısı 50 bin adet olarak basıldı.

Genel yayın yönetmenliği ve grafik tasarımını karikatürcü Mehmet Selçuk'un yaptığı, aylık olarak yayımlanacak olan derginin kadrosunda; Özcan Çalışkan, Erdinç Utku, Uğur Günel,Cemalettin Güzeloğlu, Sefa Sofuoğlu, Sadık Pala, Can Sinanoğlu, Mehmet Selçuk, Cihan Demirci, Ali Şur, Hakan Bilgehan, Oğuz Gürel, Cemil Açıkkol, Halil İbrahim Yıldırım ve Yusuf Akıncı gibi yazar ve çizerler bulunuyor. İlerleyen sayılarda Kambüs'e yeni isimler de katılacak. İlk sayısını Oğuz Aral'a adayan dergi, ilerleyen dönemde önce 8, sonra 12 sayfa olarak çıkmayı hedefliyor. Bir zamanlar "Çiçeği Burnunda Karikatürcüler" sayfasında yetişen çizerlerin ağırlıklı olarak yer aldığı Kambüs mizah dergisi arka sayfalarında "Ağzı Kulaklarında Çizerler" bölümüyle yeni çizerlerin yetişmesine yardımcı olacaktır.
Kambüs'e yazı ve karikatür göndermek isteyen herkes; kambüs@pamukkale.com.tr adresine çalışmalarını yollayabilecek. Facebook'ta da "Kambüs Mizah Dergisi" adıyla dergi adına bir sayfa açıldı. Dergi önümüzdeki günlerde üniversitelerde ve çeşilti okullarda karikatür ve mizahın önemine dikkat çekmek için çalışmalar yapacak.

Cihan Demirci'nin "Kambüs" dergisinin kapağında yer alan karikatürü...

Hiç yorum yok: