21 Kasım 2011

HABERTÜRK TV'DE "ŞEHRİN MANZARALARI"NDA BİR CİHAN DEMİRCİ BELGESELİ...

DAMDAKİ MİZAHÇINIZ Cihan Demirci, Habertürk televizyonunda pazar günleri, saat.12.15'te yayına giren, 30 dakikalık belgesel "Şehrin Manzaraları"nın 20 Kasım Pazar günkü bölümünün konuğu oldu...
Haluk Göl'ün yapımcılığında hazırlanan "Şehrin Manzaraları"nda, her bölüme İstanbullu bir sanatçı konuk oluyor ve onun rehberliğinde çocukluğa-ilk gençliğe-geçmişe ve bugüne uzanan bir İstanbul yolculuğu gerçekleşiyor. Belgesel programın 20 Kasım Pazar günü yayınlanan bölümünde Cihan Demirci çocukluğuna ve ilk gençliğine doğru bir İstanbul yolculuğu yaptı. "Şehrin Manzaraları" Cihan Demirci'nin 100. yıl mezunu olduğu Aksaray Mahmudiye İlkokulunun bahçesinde başladı. Aksaray'ın dar sokaklarında, Yusufpaşa'da, Aksaray sokaklarında yok olan sinemalarda, Haseki'de Softa Sinan Sokak'ta, Fındıkzade'de Kızılelma Caddesinde süren çocukluğa dönüş yolculuğu, Çarşaf ve Gırgır mizah dergilerinin Cağaloğlunda zamanında yayınlandıkları binaların önünde devam etti.
Sonrasında Anadolu yakasında süren belgesel, Demirci'nin okuduğu 50.Yıl Tahran Lisesinde, o dönemden iki arkadaşıyla lise bahçesinde yaptığı söyleşiyle sürdü. Sonrasında, yıllarca yaşamını sürdürdüğü Erenköy'de Kaşaneler Çıkmazı sokakta ve Bağdat Caddesinde yapılan çekimlerin ardından, Kadıköy Çarşıda ve Kadıköy'deki bir çizgi roman dükkanında süren program, Cihan Demirci'nin, uzun yılllardır yaşadığı Kadıköy'de eski dostlarla buluşma noktası olan bir kafede sona erdi.

Habertürk TV'de 20 Kasım Pazar günü Cihan Demirci'nin konuk olduğu "Şehrin Manzaraları" adlı belgeseli izleyemeyen arkadaşlar; sizin için tvarsivi.com'dan alınan bir kayıtı iletiyorum... Ancak 1 dakikalık bölümler şeklinde yayınlandığı için, yayın kısa aralarla sürüyor, çok da cazip olmayabilir belki, gene de izlemek isteyenler için link adresini aşağıda iletiyorum:

http://tvarsivi.com/player.php?i=2011110503747

1 yorum:

Momentos dedi ki...

Sevgili Cihan,

Yayın tam bir sürpriz oldu bana.. televizyonun karşısında zıpladım durdum eski okulumuzu ve Aksaray civarını gösteren sahnelerde :) İçime işledi her sahnesi.

Teşekkürler :)