04 Mart 2007

EY UYUYAN GÜZEL TÜRKİYE!
RECEP-SİYON GÜNLERİ YAKLAŞIYOR!
(Yoksa siz Gülhane farkında
şey pardon parkında mısınız?)
Kum saati hızla boşaltıyor kumlarını… Az kaldı... O kumlar ki daha da çölleştirecek, daha da vahaya çevirip, hepten Araplaştıracak bu ülkeyi çok yakında… Mizahçı dediğin, karikatürcü dediğin böyle anlarda yazısıyla-çizgisiyle hep önceden bağıran, önceden uyaran kahin tadında bir adamdır alt tarafı!.. Ama sadece uyarır, silkeler, uyandırmaya çalışır ama hepsi o kadar, zira gerisi o topluma kalmıştır… Toplumun uyanma gibi bir derdi yoksa, içinde fazladan bir sızı hisseder mizahçı, karikatürcü dediğin… İllüstratör-çizer Cihat Hazardağlı arkadaşımız, pek yakında ülkece utanıp-sıkılmadan izleyeceğimiz malum bir “Resepsiyon Hatırası” çizivermiş. (Bu tarz çizgilerin sahibi olduğundan mıdır bilinmez, kendisi hakkında Maliye Bakanlığı inceleme başlattı şu aralar!!!)
Bendeniz “DAMDAKİ MİZAHÇI” farkıyla bu manzaraya “RECEP-SİYON” manzarası diyorum… Söz de bitti, ne diyelim; Geçmiş olsun TÜRKİYE!

------------------------------------------------------------------------------

DAMDAKİ MİZAHÇI'DAN
AĞIR RÜTBELİ BİR YORUM!
12 Eylül darbesiyle şu ülkenin korkunç bir hızla geri gitmesini sağlayıp, hepimizin ve bilemediğimiz sayısız kuşağın geleceğini karartan, bu ülkeyi ABD’nin kadrolu uşağı haline getiren o malum şahıs, her daim yaptığı gibi gene konuşuyor… O hep konuştu, başkaları konuştuğunda ise sallandırmaya kalktı. Bu ülkenin bir özelliği de fuzuli insanların çok uzun yaşaması, gerçek değerlerin erkenden gitmesidir. O bunu bildiği için konuşuyor da konuşuyor… Bu lafları başkası etse çoktan içerdeydi tahmin edeceğiniz gibi. Eee ne de olsa o "darbe"den torpilli! Şimdi de çıkmış “Sekiz eyalet” diyor netekim… Ben de çıktığım herhangi bir dam üstünden netekime diyorum ki, sen ne dersen; "Nesi…im!.." (Boşluğu isteyen istediği gibi doldursun!)

----------------------------------------------------------------------------------

"HOMUR" MİZAH DERGİSİ'NİN

62. SAYISI ÇIKTI!

Fırsat bulduğu zaman çıkan bir mizah dergisi: HOMUR... "Damdaki Mizahçı" olarak bende fırsat buldukça katkıda bulunuyorum... Birleşik Metal-İş Sendikası yayını olarak çıkan Homur’un 62. sayısı, DİSK’in 40. Kuruluş yıldönümü etkinliklerinde dağıtıldı. Sevgili Canol Kocagöz ve Atay Sözer'in öncülüğünde varolan mizah dergilerinin dışındaki arkadaşların destek verdiği Homur’un 62. sayısında benim de, "YOKSULLUKTA SINIR TANIMAYAN ÜLKE: TÜRKİYE!" başlıklı yazım ve bir karikatürüm yer alıyor... Homur dergisinin yazışma adresi: Tünel yolu cad. No: 2, 34744 Bostancı-İstanbul Tel.: 0216-380 85 90 mail adresi: homur@hotmail.com

Hiç yorum yok: