19 Ekim 2006

BAŞBAKAN RTE’NİN HALKTAN GİZLENEN RAHATSIZLIĞININ ADINI İLK KEZ “DAMDAKİ MİZAHÇI” AÇIKLIYOR:
“OYARUS DİYABETİ!”

Başbakanın oyuyla birlikte aynı anda düşen kan şekeri için, işin uzmanı Zord. Prof. Dr. Osman Küflüoğlu’na sorduk işte onun müthiş yanıtı:

“Efendim anladığım kadarıyla başbakanımızda, oyu düşen başbakanlarda sıkça görülen bir diyabet durumu söz konusu. Siyasal tıpta biz buna: ‘OYARUS DİYABETİ' diyoruz.
Bu rahatsızlık şu şekilde ortaya çıkıyor; bir kere iktidar olmanız gerekiyor, başbakan olmanız gerekiyor, hem de tek parti olarak. Etrafınızda müthiş bir koruma ordusu olacak ama bu ordu hiçbir halta yaramayacak kadar da dandik durumda bulunacak. Çünkü siz koruma denince, halkınızdan korunma ve kaçmayı, onu zerre kadar dinlememeyi anlıyor olacaksınız. Öncelikle bu tip kişilerde görülüyor bu hastalık. Tek başınıza iktidar olup, ülkeyi son derece kötü yönetecek ve sadece kendinizi ve yakın çevrenizi ekonomik olarak ihya ederek, halkı zalim bir diktatör gibi perişan edecek, ülkeyi her alanda çuvallatacaksınız.
Tüm bunları yaparken bir yandan ülkenin laik rejimini dibine kadar bitirecek, diğer yandan da sanki AB’li, Avrupalı olmak istiyormuş numarası çekecek ve halkınıza gık dediğinde sürekli olarak bağırıp-çağırıp, hakaret edeceksiniz. Sizi mizah yoluyla eleştirenlere bile dava üstüne dava açacaksınız!.. Durumundan şikayet edenlere en sert üslupla haddini bildirecek, korumalarınızla o vatandaşın hemen ağzını kapattıracaksınız!..
Bu saydıklarıma sahip bir kişi 'Askerlik yan gelip yatma yeri değildir' dedikten neredeyse 1.5 ay sonra, o da ancak oylarının 9.75 puan düşmesi üzerine, çaresiz kalıp da halkından özür diliyorsa, bu aşamadan sonra oy şekeriyle birlikte kan şekeri de düşer, bayramda dağıtacağı şekerler bile düşer!.. Sonuçta; ortaya 'OYARUS DİYABETİ' çıkar.
Bu diyabetin en tesirli ilacı balyozdur, günde üç kez balyozla sağı-solu kırıp dökmek hasta olan kişiyi rahatlatabilir. Ancak balyoz korumaların değil, hastanın elinde olmalıdır. Düşen oy ve düşen kan şekeri bu kırıp-dökme sayesinde biraz olsun dengelenebilir, böylece hasta geçici bir süre için rahatlar.
Bu tür rahatsızlıklar genellikle kişinin en çaresiz kaldığı ve duygu sömürüsü için ortam yarattığı anlarda daha çok görülür, o yüzden bu tür rahatsızlıklara bakarak, duygu sömürüsüne kapılmak, oyları yeniden artırmak hastaya yarar ama asıl hasta olan bu millete asla ve asla yaramaz, tufaya gelmemek gerekir ama benim tanıdığım halkımız sanırım bu tufaya da gelecektir!.. Benden gene de bir uzman olarak ‘Damdaki Mizahçı’ okurlarına söylemesi!..”

Son söz: Yan gelip yattığı anlaşılan bir koruma ordusunun ülke başbakanını balyozla sağlığına kavuşturabildiği bir ülkede, halkın sağlığından bahsetmenin artık hiçbir anlamı kalmamıştır, SEN ÇOKTAN ÖLDÜN SEVGİLİ HALKIM SEN ÇOKTAN ÖLDÜÜÜÜN!..

2 yorum:

topchu dedi ki...

ağzınıza sağlık

boraayyildiz dedi ki...

sevgili dostum,
eline ,diline,koluna,beynine sağlık

DAMDA KAL